45 minút šliapania na bicykli = 500 spálených kalórií

Nenechajte sa zastrašiť potením, námahou a únavou od bicyklovania vo fitness centre. Táto aktivita je čoraz viac obľúbená medzi nadšencami, ktorí radi navštevujú fitness centrum. Za 45 minút šliapania na pedáloch spálite až 500 kalórií! To určite uznáta aj vy, že je to už číslo, ktoré nie je zanedbateľné. Navnadili sme vás na šliapanie na bicykli? Tak čítajte ďalej, poradíme a prezdradíme ešte viac. 

Bicyklovanie je pre mnoho ľudí aj perfektný relax, no nie menej dôležitá je aj správna technika. Pre dostatočný komfort si nastavte sedadlo vzhľadom na vašu výšku. Nezabúdajte na to, že počas bicyklovania nachvíľu uvoľnite ruky z riadidiel a na pár sekúnd ich nechajte, aby sa nedotýkali riadidiel. Po chvíli riadidlá opäť držte. Tak uvoľnite tlak spôsobený v rukách tou istou činnosťou a vaše ruky pocítia úľavu. Bicyklujte najskôr dopredu, potom dozadu proti osi. Svaly v lýtkach síce dostanú zabrať, ale začnú pracovať naplno.

45 minút šliapania na bicykli = 500 spálených kalórií
45 minút šliapania na bicykli = 500 spálených kalórií

Takže, ako sme už písali vyššie, to určite uznáte aj vy, že 500 spálených kalórií je to už číslo, ktoré nie je zanedbateľné. Bicyklovanie samozrejme nie je len záležitosť fitness centra. Ak vám to čas a počasie dovolia, určite je rovnako dobré, ak nie ešte lepšie, sadnúť na bicykel a vyraziť s ním von. Môžete využiť mestké cyklochodníky alebo zamieriť na menej frekventované cesty a turistické chodníky.

Nezabúdajte na rozcvičku pred a strečing po bicyklovaní. Vaše lýtka dostávaju počas tohto super športu zabrať podobne ako vaše členky a päta.

Foto: ilustračné