Ako bojovať proti vráskam a aká je prevencia?

Nachádzate sa v tom veku, keď sa začínajú objavovať prvé vrásky? Tento článok je pre vás, nech ste si odpovedali akokoľvek. Mali by ste poznať to, ako proti vráskam bojovať, no zároveň sa tu dočítate aj to, čo robiť preventívne, aby sa prvé vrásky objavili čo najneskôr. Vždy je lepšie niečo robiť preventívne, ako čakať, kým sa vám to objaví. Čo teda robiť, aby sa vám vrásky objavili čo najneskôr a čo robiť ak ich už máte? 

Ako bojovať proti vráskam a aká je prevencia? (Foto: pixabay.com)

Prevencia proti vráskam

Asi najviac, čo môžete urobiť a bude to slúžiť ako prevencia proti vráskam sú krémy určené na túto problematiku. Ako prvé je dobré do svojej starostlivosti o pleť zaradiť očný krém, keďže práve okolo očí sa začínajú tvoriť prvé vrásky. Vďaka dobrému očnému krému bude o vaše očné okolie postarané a keďže si aj pri odličovaní očí naťahuje koža a okolo očí je koža veľmi jedná, tak je očný krém skvelou voľbou.

Ďalej sú na prevenciu vhodné aj masky, či už tie z drogérie alebo aj tie, ktoré si vyrobíte sami doma. Voľte také ingrediencie, ktoré pleť hydratujú a vypínajú. Medzi také patria napríklad med, smotana alebo žĺtok. Ak na to nezabudnete, tak slúži ako prevencia aj to, že sa nebudete mračiť a žmúriť. Pri krémovaní je pleť dobré masírovať, tak sa vám bude viac prekrvovať a tak bude viac napnutá.

Čo robiť, keď sa už prvé vrásky objavili?

Rovnako ako pri prevencií, tak aj pri starostlivosti o pleť s prvotnými vráskami je dôležité maskovanie a krémovanie. Používajte krémy, ktoré sú určené na staršiu pleť a hydratačné masky. Možno ste to netušili, no dôležitý je aj pitný režim a strava. Dostatočný príjem vody sa okamžite prejaví aj na vašej pleti a vďaka zdravej strave, ktorá obsahuje veľa ovocia a zeleniny, bude vaša pleť žiariť.