CVIČENIE NA CYKLOTRENAŽÉRI V NEPRIAZNIVOM PROSTREDÍ

Ak vonku nie sú vhodné podmienky na cyklistiku, existuje náhrada akou je cyklotrenažér. Ide o ideálny prístroj, ktorý udržiava kondíciu rovno v pohodlí Vášho domova.

CVIČENIE NA CYKLOTRENAŽÉRI V NEPRIAZNIVOM PROSTREDÍ
CVIČENIE NA CYKLOTRENAŽÉRI V NEPRIAZNIVOM PROSTREDÍ (Foto: femweb.sk)

Niektorí používajú namiesto cyklotrenažéra pomenovanie aj spinningový bicykel. Správny cyklotrenažér by mal mať cca 18 kg záťažové koleso, nastavenie sedadla, ktoré sa dá prispôsobiť výške postavy užívateľa, remeňový prevod sily a variabilné ergonomické nastavenie riadidiel užívateľa.

Cyklotrenažéry je potrebné vyberať podľa toho kto a ako na ňom šľape. Iný cyklotrenažér bude vyhovovať pre kondičné šliapanie na spaľovanie tukov (niekedy je lepšia voľba rotoped) a iný pre tréning aktívneho športovca či pravidelného návštevníka hodín indoorcyclingu. Je potrebné zohľadniť váhu a výšku osôb, ktoré majú cyklotrenažér používať rovnako ako požadovanú veľkosť záťaže a požiadaviek na možné záťaže v stoji (väčšina zákazníkov to považuje za automatické). Zásadné je to, či má cyklotrenažér klasickú voľnobežku alebo sú šľapky pevne spojené so zotrvačníkom a ten ju „ťaha“ dopredu.

Náš tip: www.insportline.sk je pre Vás tou správnou voľbou. Vyberáte cyklotrenažéry InSPORTline.

KATEGÓRIE CYKLOTRENAŽÉROV. VYBERIE SI KAŽDÝ TEN SPRÁVNY.

Ak by sme cyklotrenažéry chceli kategorizovať, stretneme sa s dvoma typmi využití. Ceny sa odvíjajú v závislosti od použitia. Máte na výber z rôznych športových prístrojov a zariadení. V širokom sortimente nájdete širokú škálu cyklotrenažérov od základných modelov pre domáce využitie až po profi stroje vhodné nielen pre vrcholových športovcov, do fitcentier či posilňovní.

Text:PR