Každá príma žena vie, ako svojmu partnerovi pomôže

Iba 20 % prípadov oslabenia erekcie je spôsobených psychickými problémami. V podstate je ale rovnako tak slabá erekcia aj dôsledkom fyziologických abnormalít v tele. Preto by ste sa s týmto problémom mali ihneď poradiť s lekárom a nájsť hlavný dôvod. Pokiaľ to necháte bez povšimnutia, môže to váš vzťah nalomiť. Ak vám však záleží na vašom vzťahu, nemali by ste to nechávať len na partnerovi.

Každá príma žena vie, ako svojmu partnerovi pomôže
Každá príma žena vie, ako svojmu partnerovi pomôže (Foto: merlix.sk)

Jednoduché spôsoby, ako sa vyvarovať problémom

Preventívna údržba problémov s erekciou je najlepšou cestou, často ale nevieme, čo to v podstate znamená. Môžete vyskúšať Cialis, ktorý ale získať asi pre všetkých tak jednoduché nebude. Alebo to skúsite inak.

Môže to ovplyvniť váš vzťah

S rokmi naše telo automaticky na energii a jednotlivých funkciách stráca. Inak tomu nebude ani v prípade erektilnej dysfunkcie. Tu je to ale nepríjemné z toho dôvodu, že si nemôžete užívať príjemné stránky svojho života a podporiť tak vaše zdravie. No a samozrejme to v konečnom dôsledku môže negatívne ovplyvniť aj váš vzťah.

Ako sa tomu teda vyhnúť?

Oslabeniu erekcie s pribúdajúcimi rokmi sa je možné úplne vyhnúť, ak budete dodržiavať jednoduché pravidlá.

Zdravé stravovanie

Nadváha je dodatočným zaťažením srdca a krvných ciev, preto môžu takíto ľudia trpieť slabšou erekciou častejšie ako štíhle osoby. Zahrňte do svojej stravy potraviny bohaté na zinok a vitamín E, tie sú potrebné pre normálnu činnosť reprodukčného systému.

Prestaňte fajčiť a piť alkohol v nadmernom množstve

Fajčenie má škodlivý účinok na krvné cievy . Škody spôsobené alkoholom nie sú o nič menšie. Avšak, pohár dobrého červeného vína nikomu zrejme neublíži, naopak, odborníci už dokázali, že v miernom množstve má červené víno na telo priaznivý vplyv.

Žiadne stresy

Vyhnúť sa im je takmer nemožné, ale môžete sa naučiť reagovať na každodenné ťažkosti ľahšie a bez negatívnych dôsledkov. Metódy psychoterapie, jogy a meditácie pomôžu. Na zníženie nervozity pomôže aj odmietnutie takých stimulantov, ako je káva a energetické nápoje, a to najmä v druhej polovici dňa.

V každom prípade sa dá erektilná dysfunkcia liečiť a nádej na zlepšenie aktuálneho stavu samozrejme máte, musíte byť ale o tom vy a váš partner dostatočne informovaní.

Text:PR