Výber make-upu – čo všetko je pri výbere dôležité?

Výber make-upov je teraz široký a dokáže si vybrať každý. No tu nastáva práve ten problém. Ako si v tomto neprebernom množstve značiek a odtieňov vybrať ten pravý pre vás? Pri voľbe nesprávneho make-upu sú to len zbytočne vyhodené peniaze a po použití sa už nedá vrátiť. Ukážeme vám návod, krok po kroku, ako si vybrať ten ideálny odtieň, konzistenciu aj značku. 

Výber make-upu – čo všetko je pri výbere dôležité? (Foto: unsplash.com)

Správny odtieň podľa typu pleti

Všimli ste si už na niekom, že mal odtieň tváre mal oveľa tmavší, než bola farba krku? To je pri make-upe jedno z najväčších faux pas. Správna farba je základom výberu. Ak neviete svoj odtieň pleti, tak je ideálne navštíviť priamo predajňu a tam vám poradia. Zložitejšie je to pri nákupoch cez internet, no všeobecne je dobré vedieť odtieň pleti. Využijete to pri výbere rúžov, oblečenia aj farby vlasov.

Sú 3 základné odtiene pleti: studený, teplý a neutrálny. Svoj odtieň zistíte podľa farby žíl na zápästí. Ak sú modré, máte studený odtieň pleti. Zelené žily značia teplý odtieň a ak presne neviete určiť, či sú modré alebo zelené, tak máte neutrálny odtieň. Niektoré značky majú make-upy priamo rozdelené podľa týchto odtieňov, pri iných si musíte nájsť presný odtieň.

Ak si vyberáte nový make-up, nezabúdajte využiť pri nákupe promo kód. Na rovnomennom webe https://www.promokod.sk/ ich nájdete tisíce pre stovky obľúbených slovenských eshopov. Nechýba Notino, Brasty, Parfemy-ELNINO a mnohé iné. Určite nájdete aj váš obľúbený eshop.

Aký typ make-upu?

Typy make-upu sú rozdelené aj podľa toho, aký máte typ pleti. Pri nevhodnom výbere by mohol vašu pokožku nadmerne vysušovať alebo naopak – bol by príliš mastný a nevydržal by dlho. Suchá pleť vyžaduje hydratačný make-up s ľahkou konzistenciou. Ak sa vám nerobia vyrážky, tak netreba ani vysoké krytie. Normálna až zmiešaná pleť potrebuje niečo medzi – make-up by mal byť rozjasňujúci, stredne krycí, no s dostatočne dlhou výdržou. Najviac krycie, matné a dlhotrvajúce make-upy sú najlepšie pre mastnú pleť. V tomto prípade nezabudnite ani na pudrovanie.

Zdroj: https://www.nakupnaporadna.sk/najlepsi-make-up/