Základy šatníka – do ktorých typov kabeliek sa oplatí investovať

Každá žena by mala mať kvalitné kúsky v šatníku, ktoré budú neutrálne, nadčasové a vie ich kombinovať s akýmkoľvek iným oblečením. Medzi takéto kúsky oblečenia patria napríklad čierne nohavice, biela košeľa alebo béžové sako.

Základy šatníka – do ktorých typov kabeliek sa oplatí investovať (Foto: unsplash.com)

Okrem kúskov oblečenia by mala mať aj doplnky, ktorých nemusí byť veľa, no mali by byť praktické a dostatočne variabilné. V tomto článku sa budeme venovať konkrétne kabelkám a základným druhom, ktoré by nemali chýbať ani v jednom dámskom šatníku.

Veľké praktické kabelky

Prvým typom základných kabeliek sú tie praktickejšie – veľké kabelky, do ktorých sa zmestia dokumenty veľkosti A4 alebo notebook. Takéto kabelky sú ideálne v obyčajné dni, keď idete do práce alebo do nej potrebujete odniesť celý nákup. Aj preto je dôležité, aby kabelka dobre držala svoj tvar a bola vyrobená z kvalitného a odolného materiálu.

Čo sa týka tvarov a farieb, tak čím jednoduchšie, tým lepšie. Zvoľte kabelky v tmavších odtieňoch (čierna, tmavo modrá, hnedá), aby na nej nebolo tak vidieť to, že ju nosíte často, prípadne aj nejaké poškodenia. Pozor dávajte aj na správnu veľkosť, pretože príliš veľké kabelky sa k nižším ženám nehodia.

Náš tip: Využite pri nákupe online zľavové kódy a ušetrite aj desiatky eur. Na stránkach zlavove-kody.sk ich nájdete pre stovky obľúbených obchodov, taktiež výhodné akcie, sezónne výpredaje a tak nepríde o žiadnu akčnú ponuku na výhodný nákup.

Crossbody a večerné kabelky

Keď idete na prechádzku, na rande alebo na výlet, tak sa moc nehodí ťahať so sebou veľkú kabelku. Ideálna je crossbody kabelka, vďaka ktorej budete mať voľné ruky, no zároveň sa vám vojde do nej všetko, čo potrebujete. Opäť, siahajte po neutrálnejších farbách – čiernej, sivej, béžovej, svetlo ružovej alebo bielej. Dôležité je, aby táto farba sedela k štýlu vášho šatníka. 

Chýbať by vám nemala ani jedna elegantná, večerná kabelka. Po takejto kabelke siahnete, keď vás čaká nejaká udalosť – ples, svadba alebo oslava. V tejto kategórií sú hlavne listové kabelky, ktoré sa držia v ruke a ich dizajn môže byť výraznejší. Tento druh kabelky nie je na to, aby ste v nej skladovali milión vecí – do nej sa dáva len to najdôležitejšie, a to rúž, menšia hotovosť, vreckovky, mobil a prípadne rúž, ktorý máte aktuálne na perách.

Aj tieto tipy sme hľadali na stránkach magazínu www.modnehity.sk, kde nájdete aj ďalšie inšpirácie, rady a tipy nielen na módne trendy.