Ženy, toto sú zdravotné riziká nosenia podprseniek

Podprsenky sú pre nás, ženy, úplne bežnou každodennou záležitosťou. Nejako nad tým ani nepremýšľame a automaticky si pred obliekaním vrchnej časti nášho outfitu na daný deň dáme na seba podprsenku. No je zdravé nosiť neustále podprsenku? Alebo nám to práve škodí a môžu byť z toho aj zdravotné problémy? 

Ženy, toto sú zdravotné riziká nosenia podprseniek (Foto: pixabay.com)

„Keď nebudem nosiť podprsenku, prsia mi budú skôr ovísať!“

Mnoho žien má pomýlený názor, že keď nebudú nosiť podprsenku, prsia im budú ovísať, nebudú mať pekný tvar a budú klesať o čosi rýchlejšie. No práve opak je pravdou. Podprsenka prsia podopiera a nadvihuje. Tým pádom sa prsné svaly nemusia  namáhať a pomaličky začnú ochabovať. Ak ale žena podprsenku nenosí, j prsia sú pevnejšie, pretože si držia svoj tvar. No a nenosenie podprsenky vám dá oveľa viac benefitov ako len krajší tvar.

Zdravotné riziká

Štúdia francúzskych vedcov potvrdila, že ženy, ktoré nenosia podprsenku vyvinuli oveľa viac svalových tkanív ako u tých, ktoré podprsenku nosili. Tiež niektoré zo žien, ktoré boli sledované potvrdili, že sa im bez podprsenky lepšie dýcha. Možno ste o tom nevedeli, no podprsenky taktiež zvyšujú riziko výskytu rakoviny prsníka. Hlavne ak vás podprsenka tlačí, to potom narušuje bunky v prsníku a začne sa neželaná reakcia. Nenosenie podprsenky zlepšuje cirkuláciu krvi a lepší stav obehového systému. Naopak, nosenie podprsenky, a hlavne takej z nie príliš kvalitného materiálu vplýva na zdravotný stav kože na prsiach a ten býva pri takýchto podprsenkách často negatívny.