Už ste sa rozhodli, kam pôjdete na dovolenku?

Počasie praje dovolenkárom nie len na Slovensku. Ak ste sa ešte nerozhodli, kam sa toto leto vyberiete, iste si prečítajte náš tip plný mora, krásnej prírody a kvalitných hotelových služieb.

Už ste sa rozhodli, kam pôjdete na dovolenku?
Už ste sa rozhodli, kam pôjdete na dovolenku? (Foto: tiptravel.sk)

Last minute dovolenka

Niekto si svoju letnú dovolenku naplánuje a aj objedná už v zime. No iní sa do jej plánovania púšťajú až na poslednú chvíľu. Aj keď je ponuka cestovných kancelárii uprostred sezóny o niečo menej bohatá, stále je z čoho vyberať. A navyše, môžete si vybrať lacnejšiu last minute dovolenku.

Last minute s nižšou cenou neznamená, že vás na mieste čaká menej kvalitné ubytovanie. Pri výbere musíte len počítať s tým, že ide o dopredaj dovoleniek. Nebudete mať na výber také množstvo hotelov. V ponuke last minute však nájdete dovolenky All incluzive aj Ultra all incluzive do mnohých destinácií.

Dovolenka na Sardínii

Obľúbená Sardínia je vyhľadávanou turistickou destináciou nielen vďaka príjemnému prímorskému počasiu. Obľúbi si ju každý, kto má rád čisté more a upravené pláže. Ubytovanie si môžete objednať v niektorom z množstva kvalitných hotelov. Mnoho z nich má vlastný bazén. Nájdete tu aj ihriská pre deti. Dospelým sú k dispozícii možnosti športového vyžitia.

Sardínia vás očarí srdečnou pohostinnosťou. Na prechádzke si iste vychutnajte tradičnú taliansku kávu. A ženy iste poteší možnosť nákupov na talianskych trhoch. Nezabudnite na typické jedlá z rýb, šaláty a prílohy zo zeleniny a samozrejme pravú taliansku pizzu a cestoviny.

Krajina s bohatou históriou

Sardínia je krajina s bohatou históriou. Môžete tu preto navštíviť mnoho historických pamiatok. Na dovolenke iste neobíďte španielsko–katalánske mesto Alghero, mestečko Santa Teresa di Gallura, jednu z najstarších stavieb Sardínie — kostol Chiesa di San Giovanni di Sinis v Oristano a pamiatky v druhom najväčšom meste ostrova — Sassari.

Text:PR