Zbavte sa vrások bezpečne a bez operácie – botulotoxínom!

Hoci usilovne cvičíte a mladistvo myslíte, pravdepodobne jedného dňa usúdite, že by si vaša tvár zaslúžila vzpruhu. Podľa štatistík sa to v priemere deje okolo 33. roku, u žien i mužov. Práve vtedy sa obe pohlavia rozhodujú pre prvú aplikáciu botulotoxínu.

Zbavte sa vrások bezpečne a bez operácie - botulotoxínom!

A je to múdry počin, pretože medzi 30. a 50. rokom života botulotoxín pôsobí tiež ako prevencia vzniku hlbokých vrások. Je však dostupný zdravým osobám už od 18 rokov, s výnimkou tehotných a dojčiacich žien.

Viac o kozmetickom využití botulotoxínu

Botulotoxín je prírodná látka, produkt baktérie Clostridium botulinum, ktorý sa v kozmetike používa tisícnásobne zriedený. Po aplikácii veľmi tenkou ihličkou pod vrásku dočasne obmedzí hybnosť podkožného svalstva. Výsledkom je perfektné vypnutie pokožky.

Botulotoxínom možno vyhladiť vrásky na čele, pod očami alebo okolo úst či nosa. Jeho účinok nastupuje v priebehu 3 až 5 dní. Zákrok je takmer bezbolestný a klienti ho veľmi dobre znášajú. Doba pôsobenia botulotoxínu proti vráskam je minimálne 4 až 5 mesiacov.

Aplikáciu botulotoxínu stihnete aj cez poludňajšiu pauzu

Ošetrenie je ambulantné a trvá len niekoľko minút. Pokojne ho teda stihnete cez poludňajšiu pauzu, a potom sa môžete vrátiť do práce. Pred každou aplikáciou botulotoxínu s Vami lekár preberie Váš zdravotný stav aj predstavy o výslednom efekte. Ošetrenie je možné ihneď po konzultácii, teda v rámci jedinej návštevy.

„Aplikácia botulotoxínu patrí medzi najbezpečnejšie ošetrenia vôbec. Vedľajšie účinky sú zriedkavé, napríklad modrinky po vpichu čoskoro vymiznú,“ uvádza Anna Brandejs, majiteľka pražskej kliniky estetickej medicíny Brandeis Clinic. Výhodou je aj to, že botulotoxín nezaťažuje pečeň ani obličky. Pôsobí totiž len v mieste vpichu.

Anna Brandejs dopĺňa: „Možno sa trápite obavou, že po aplikácii botulotoxínu stratíte prirodzené rysy. Naozaj sa to môže stať, avšak len v prípade, že Vás ošetrí nekvalifikovaná osoba. Preto by základným pravidlom mal byť výber dobrej kliniky s adekvátne preškolenými lekármi. Botulotoxín nepatrí do rúk zamestnancov kozmetických salónov! „

Omladzujúca procedúra – darček, ktorý naozaj poteší

Ak však z nejakého dôvodu botulotoxín odmietate, zoznámte sa s ďalšími metódami rýchleho omladenia. Patrí k nim plazmalifting (využitie vlastnej krvnej plazmy), ošetrenie laserom či aplikácia telu vlastnej kyseliny hyalurónovej. Nech si po konzultácii s lekárom vyberiete ktorúkoľvek z nich, určite Vás nadchne, pretože Vám okamžite pomôže k sviežemu vzhľadu bez vrások.

Navyše, žiadny zákrok nie je tak drahý, aby sa na neho nedalo našetriť z priemerného platu. Alebo si aplikáciu botulotoxínu budete priať ako darček? Darčekový voucher možné objednať na info@brandeisclinic.cz. Nechajte sa rozmaznávať špičkovým tímom jedného z najlepšie vybavených centier estetickej medicíny v Európe!

Pripravené v spolupráci s Brandeis Clinic

Text a foto: PR