Neviete, čo elegantné si v lete obuť? Skúste lodičky s otvorenou pätou!

Vytvoriť si individuálny módny štýl býva náročné. V súčasnosti už neplatí, že dôležité je dodržiavanie určitých módnych pravidiel, ale naopak, čím štýlovejší a originálnejší ste, tým lepšie. Stavte napríklad na výrazný a predovšetkým štýlový prvok v podobe lodičiek s otvorenou pätou. A čo si k nim obliecť? Dozviete sa v našom článku.

Neviete, čo elegantné si v lete obuť? Skúste lodičky s otvorenou pätou!
(zdroj: unsplash.com)

Ženské a zdravé

Hovorí sa, že svet patrí odvážnym. Nebojte sa preto byť aspoň občas extravagantní. Jednou z možností, ktorú vám dnes priblížime, je napríklad nedať si v lete k šatám či inému pracovnému odevu obyčajné lodičky, ale lodičky s otvorenou pätou. Lodičky s otvorenou pätou okrem toho, že sú vzdušné a pohodlné, pôsobia neuveriteľne žensky. Môžete si ich dať aj počas teplejších dní na jar. A majú aj veľké zdravotné benefity, pretože je u nich menšie riziko odrenín a pľuzgierov, než u bežných topánok. A tiež sa vďaka otvorenej päte chodidlo oveľa menej potí a dýcha.

Do práce aj do kaviarne

Možno ste nevedeli, že lodičky s otvorenou pätou nosilo kedysi služobníctvo na zámkoch a panstvách, pretože sa ľahko obúvali. Ak plánujete letný výlet do kaviarne alebo reštaurácie, tieto lodičky sú pre vás ideálnou voľbou. Oblečte si k nim napríklad modrú alebo tmavohnedú plisovanú sukňu a svetlý rolák. V chladnejších dňoch sa k lodičkám hodí aj oversize tričko či bomber bunda skombinované s listovou kabelkou. Idete do práce? Tak pridajte k lodičkám s otvorenou pätou áčkovú sukňu, jednofarebný top a koženkovú bundu. Ničomu neuškodí ani pridanie efektnej bižutérie.

Nemusia byť vysoké

Ak hľadáte niečo univerzálne, prípadne hodiace sa k formálnemu dress codu, čierne lodičky s otvorenou pätou sú veľmi univerzálne. Pokojne siahnite aj po modeloch vyzdobených mašľou alebo prackou a dosiahnete wow efekt. Nemusíte sa báť ani veľkých výšok, do ktorých by ste sa na vysokých opätkoch dostali – lodičky s otvorenou pätou nájdete aj na stredne vysokom opätku. Predovšetkým sa nebojte hrať, kombinovať a vytvoriť tak svoj jedinečný štýl.