Byť fit neznamená prísť o celú výplatu

Veľa ľudí si myslí, že na to, aby ste schudli potrebujete do toho veľa investovať. Zaplatiť si trénera, vypracovanie jedálnička, vstupy od fitness centra alebo kúpiť rôzne programy na cvičenie. No chudnutie nie je len o tom a proces chudnutia vás nemusí stáť tisícky, ani stovky eur. Ako sa udržať vo forme bez toho, aby ste oplieskali celú výplatu?

Byť fit neznamená prísť o celú výplatu (Foto: unsplash.com)

Cvičenie doma

Prvým spôsobom, ako ušetriť na chudnutí a vylepšovaní postavy je, že začnete cvičiť v pohodlí domova. Na začiatok budete síce investovať nejaké peniaze do vybavenia (podložky, činiek, gumy a športového oblečenia), ale táto suma je minimálna. Keby ste si museli platiť trénera a vstup do fitka, platíte mesačne oveľa viac. Potom je dobré zostaviť si cvičebný plán. Nie je to nič zložité, hlavne si rozdeľte rôzne časti tela a nechajte si aj dni na oddych. Nájdite si videá na YouTube a začnite cvičiť podľa nich.

Vlastný jedálniček

Ďalšia vysoká suma sa platí výživovým poradcom za zostavenie jedálnička a konzultácie. Aj tieto peniaze sa dajú ušetriť, len to chce čas a chuť. V prvom rade by ste si mali odsledovať, ktoré potraviny vám chutia najviac, ktoré vám moc na chuť nejdú a ktoré vitamíny by ste napríklad potrebovali doplniť.

Potom si pogooglite o jedlách, ktoré by v zdravom jedálničku nemali byť – vyprážané jedlá, vysoko kalorické, jedlá z fast foodov. Samozrejme, raz za mesiac si môžete dopriať aj takéto jedlá, no mali  by tvoriť len minimum jedálnička. Snažte sa jesť pravidelne, vyvážene a nezdravé potraviny nahraďte zdravšími alternatívami.

Zľavy a zľavové kódy

Využiť sa dajú aj zľavy. Ak si netrúfate na stanovenie jedálnička alebo cvičebnému plánu, tak väčší poskytovatelia týchto služieb mávajú počas roka zľavy. Ďalšou možnosťou sú zľavové kupóny. Na špecifické produkty a značky môžete nájsť aj väčšie zľavy a dokážete značne ušetriť. Rovnako môžete vďaka zľave vyskúšať aj spoľahlivé tabletky na chudnutie.