Zdravé a lesklé vlasy – stačí týchto pár návykov

Už pred tisíckami rokov sa snažili ženy prísť na to, ako dosiahnuť dlhé, zdravé a lesklé vlasy. Používali na to ryžovú vodu, rôzne prírodné zábaly aj vývary z byliniek. V súčasnosti je to už oveľa jednoduchšie, keďže máme vyspelejšie technológie a je špeciálne vyvíjaná kozmetika na to, aby mohli mať ženy vlasy podľa svojich predstáv. Niekedy je ale lepšie vrátiť sa ku koreňom a tradíciám, no o tom sa dočítate viac v tomto článku.

Zdravé a lesklé vlasy – stačí týchto pár návykov (Foto: unsplash.com)

Strava je základ

Základom všetkého je vždy strava. Či už chcete mať zdravé vlasy, bezchybnú pleť alebo pevné nechty. Mala by byť vyvážená a zamerať by ste sa mali na dostatočný príjem aminokyselín, vitamínov a minerálov. Ak by ste sa stravovali nezdravo a nemali stravu dostatočne pestrú, tak by to mohlo viesť k spomaleniu rastu vlasov, ich vypadávaniu a lámaniu. 

Kozmetika na vlasy

Ak chcete mať zdravé vlasy, tak sa by ste sa mali zamerať aj na to, čo používate na starostlivosť, čiže všetku kozmetiku. Vlasy v žiadnom prípade nevysušujte, no zároveň sa ich nesnažte zaťažovať. Ideálne je poradiť sa s odborníkom a vybrať si takú starostlivosť, ktorá je určená presne pre váš typ vlasov. Vlasová kozmetika by mala byť čo najviac prírodná, bez zbytočných chemikálií, ktoré obaľujú vlasy a dusia ich. S týmto sa spája aj používanie stylignových prípravkov a tepla – tu platí pravidlo, že čím menej, tým lepšie.

Ako si dopomôcť prírodou

Na internete nájdete množstvo návodov na to, ako s ingredienciami z kuchyne vytvoriť masky na vlasy, ktoré budú mať rôzne účinky. Na vlasy sa odporúča používať vývar zo žihľavy, bielka, med, avokádo alebo pivo. Všetky tieto ingrediencie obsahujú zložky, ktoré pozitívne vplývajú na stav vlasov, pokožky hlavy a tým pádom aj na ich rast.