Nevyhadzujte avokádové semená! Obsahujú 70% antioxidantov

Keď ho však už konzumujete, zvyčajne jeho semená vyhodíte, však? Naozaj si myslíme, že vás budeme šokovať keď vám povieme, že semená avokáda sú tiež jedlé a že obsahujú viac živín ako skutočné avokádo. Podľa odborníkov sa v semenách avokáda nachádza viac ako 70% antioxidantov avokáda. Nie jeden magazín pre ženy je podobných článkov plný, my sme sa túto tému rozhodli priblížiť bližšie a lepšie vysvetliť.

Nevyhadzujte avokádové semená! Obsahujú 70% antioxidantov
Nevyhadzujte avokádové semená! Obsahujú 70% antioxidantov (Foto: unsplash.com)

Tieto silné antioxidanty, ktoré obsahujú semená avokáda, majú silu zničiť voľné radikály, ktoré súvisia s mnohými chorobami a obezitou. Toto semeno obsahuje aj vysoké množstvá polyfenolov, rovnako ako tie, ktoré sa nachádzajú v zelenom čaji. To však nie je všetko. Viete, že jedno semeno avokáda obsahuje viac rozpustnej vlákniny ako väčšina ostatných potravín na planéte? Ľudia v Južnej Amerike ho používali už celé veky na liečbu problémov s dyzentériou a tráviacimi problémami. Toto super zdravé semeno znižuje zápal, zabraňuje žalúdočným vredom a zmierňuje zápchu. Obsahuje flavonol – mimoriadne silný antioxidant, ktorý pomáha predchádzať alebo znižovať rast nádorov.

Ako sme povedali, semená avokáda obsahujú vysoké množstvá vlákniny. Toto množstvo vlákniny vám môže pomôcť znížiť hladinu cholesterolu. V skutočnosti viaže cholesterol skôr, ako má šancu sa v našom krvnom riečisku absorbovať. A antioxidačná aktivita semien avokáda môže tiež pomôcť predchádzať kardiovaskulárnym problémom, ako je tvorba zrazenín, ktorá môže viesť k mŕtviciam a infarktu. Nebojte sa ho vyskúšať, určite to vďaka jeho pozitívnym účinkom za to stojí! Túto radu sme našli na magazíne pre ženy SkvelaZena.sk, kde sú aj ďalšie zaujímavé tipy, rady a iné články.

Text: PR