Ako začať pravidelne cvičiť a vytrvať?

S chudnutím začíname často. Keď máme za sebou oslavy plné jedla, sviatky alebo si jednoducho povieme, že to chce zmenu. K tomu patrí aj pohyb – prirodzený alebo cvičenie. Niektorí nemajú s pravidelným cvičením problém, iní majú veľký problém vytrvať. Pre tú druhú skupinu máme niekoľko tipov na to, ako v cvičení vytrvať a nevzdávať to po pár tréningoch.

Ako začať pravidelne cvičiť a vytrvať? (Foto: unsplash.com)

Pomalé kroky

Nesnažte sa veci urýchľovať ani sa zbytočne presiľovať. Mnohí ľudia majú tendenciu začínať s cvičením tak, že si nastavia plán na 4 – 6 tréningov za týždeň, ktoré trvajú viac ako pol hodinu. Presne takto vás to prestane baviť po pár dňoch. Začnite ale postupne. 1 tréning týždenne prvý mesiac a k tomu pravidelné prechádzky. Po mesiaci pridajte ďalší tréning a predĺžte jeho trvanie. Je to o malých krokoch, ktoré vás dovedú k cieľu.

Nájdite si to, čo vás baví

Nie každý je na dvíhanie ťažkých váh, behanie, plávanie, pilates alebo kondičné tréningy. Niekto sa vyžíva v bicyklovaní, iný zas miluje skupinové športy. Nemusíte robiť to, čo robí vaša kolegyňa v práci alebo kamarátka. Ak vás baví plávanie, tak choďte do bazéna 3x do týždňa a dajte si pár dĺžok. Keď vás to bude baviť a budete vidieť progres, tak vás to bude najviac motivovať.

Motivujte sa s parťákom

Keď sa stretávate s určitou skupinou ľudí, tak si po čase osvojíte ich správanie. To sa týka aj rôznych aktivít. Nájdite si parťáka, s ktorým budete počas týždňa športovať. Ak by ste strácali motiváciu, tak sa môžete navzájom povzbudzovať. Môžete sa o tejto téme rozprávať, vzdelávať sa a bude to váš spoločný záujem. Takto v športe vytrváte, bude to väčšia zábava a nájdete si čas na priateľov.